Our Mission

Čo vlastne znakovanie je?

Znakovanie je prirodzenou rečou bábätiek.

Napadne vás, čo vám vaše malé bábätko chce povedať, keď ešte nevie rozprávať?

Príroda to zariadila tak, že deti majú túžbu s nami komunikovať dlho pred tým, ako sa naučia rozprávať. Často dokážeme poznať, čo potrebujú, ale naše šance vedieť čo dieťa práve zaujalo, keď nadšene ukazuje prstom z okna, je mizivá. Radosť, blízkosť a láska sú umocnené každým okamihom, kedy dieťa pozná, že mu rodič rozumie.

Program Baby Signs® využívajú milióny rodičov a detí po celom svete – je to jediný program založený na dlhodobom vedeckom výskume a je vytvorený svetovo známymi expertkami na rozvoj dieťaťa, Lindou Acredolo, PhD. a Susan Goodwyn, PhD.. Deti dokážu znakom vyjadriť čo potrebujú, ako sa cítia a na čo myslia. Vďaka tomu začínajú skôr rozprávať a jednoduchšie sa vyjadrujú.

Čo ponúkame?

How it Works

Čo o znakovaní hovoria mamičky, ktoré sa kurzov zúčastnili

Znakovanie je naozaj skvelý spôsob ako si s najmenšími deťmi rozumieť, aj keď ešte nehovoria. Je úžasné vidieť, aká je dcéra spokojná, keď predvedie nejaký znak a ja rozumiem a vyslovím to nahlas. Veľká odmena pre mamičky i detičky 🙂 Určite by som znakovanie mamičkám odporúčala, nie je to nič ťažké, často len rozvíjate, čo už doma robíte a pritom pomôže a poteší.

Petra

Petra

O znakovanie som sa začala zaujímať, keď mala naša dcéra pol roka. Od tej doby sa doma “oháňame” rukami – dlho to vyzeralo, že to budeme robiť len my s manželom. Po troch hodinách na lekciách a desiatkach hodín počúvania pesničiek (pesničky na znakovanie) začala intenzívnejšie znakovať aj naša dcérka. Na kurze som dostala skvelé tipy ako pomôcť svojmu dieťaťu ku znakovaniu a tiež kopec informácií ohľadne znakovania. Ďakujem a všetkých odporúčam…hlavne CD s pesničkami 🙂

Jitka Hilda

Jitka Hilda

Kurzy znakovania určite odporúčam všetkých mamičkám, ktoré chcú porozumieť svojmu dieťaťu. Znakovanie je jednoduché, mnohokrát intuitívne a čo je najdôležitejšie – naozaj funguje. Hodiny so skvelou lektorkou Petrou Razimovou nás obe, dcéru i mňa, hrozne bavili a inšpirovali, aby sme v znakovaní ďalej pokračovali. Je skvelé, keď je dieťa schopné povedať, čo mu chýba a po čom túži ešte skôr, než sa naučí prvé skutočné slová.

Willet

Willet

Odoberajte náš magazín!

Go Kids! magazín posielame zdarma raz za mesiac do vašich emailových schránok.