Ľahký a zábavný spôsob, ako naučiť dieťa chodiť na nočník skôr, než sa naučí hovoriť

Metóda

Susan-Godwyn-Linda-Acredolo-smProfesorky vývojovej psychológie a autorky úspešných kníh pre rodičov Linda Acredolo a Susan Goodwyn predstavujú rodičom odpoveď na dve dôležité otázky – kedy a ako naučiť dieťa chodiť na nočník.

Ich metóda čerpá z dlhoročného výskumu o predverbálnej komunikácii, z praxe vo vývojovej psychológii a osobnej skúsenosti. Odhaľujú nových pohľad na “pripravenosť” dieťaťa začať s týmto procesom a ponúkajú jednoduchý návod, ktorý je možné prispôsobiť každej rodinnej situácii.

Program si kladie za cieľ, aby dieťa bolo úplne bez plienok najneskôr do 2. narodenín. Ideálny čas na začiatok je okolo prvých narodenín, ale dá sa začať aj neskôr.

Kde sa metódu naučiť – 3 možnosti

1. Kompletná sada materiálov

Sada výukových materiálov obsahuje všetko, čo potrebujete k tomuto programu za cenu 1 balíka plienok!

1. Kniha Průvodce pro rodiče k programu Hurá na nočník!
2. DVD pre deti Šikulky bez plenky, cesta vláčkem
3. Veľkú drevenú píšťaľku vlakového sprievodcu značky Maxim

V knihe Průvodce pro rodiče najdete:
– návod ako postupovať pri učení na nočník
– prečo a ako využiť znakovú reč Baby Signs
–  aplikovateľné informácie o výchove a vývoji detí
– odpovede na časté otázky pri učení na nočník

Kniha je formátu A5 a obsahuje cca 100 strán cenných informácií pre rodičov.

DVD Šikulky bez plenky, cesta vláčkem pomocou Batolákov, pesničiek a detí z Baby Signs predstavuje deťom 5 odporúčaných znakov a jednotlivé kroky celého procesu. DVD je spracované tímom oceneným za multimediálnu tvorbu pre deti a ako ostatné videá z produkcie Baby Signs® sa zaraďuje k obľúbeným vzdelávacím videám pre deti do 3 rokov. Video je možné prehrať česky a anglicky. Dĺžka programu cca 20 minút.

Píšťaľka vlakového sprievodcu od firmy Maxim
Veľká drevená píšťaľka vydáva verný zvuk parnej lokomotívy. Rozmer: 15×3,5×3,5cm. Píšťaľku deti určite poznajú z videa k tomuto programu. Tipy ako píšťaľku využiť pri učení na nočník sú uvedené v knihe Průvodce pro rodiče k programu Hurá na nočník!

2. V kurze pre deti s rodičmi

V tomto interaktívnom kurze sa deti zábavnou formou zoznámia s konceptom používania nočníka a záchoda. Naučia sa komunikovať o tejto téme pomocou znakov aj pesničiek, príbehov a tiež spoločným učením s medvedíkom BeeBo nájdu odvahu a motiváciu taktiež odložiť plienky.

Rodičia sa zoznámia s metódou spracovanou autorkami bestsellerov pre rodičov – Lindou Acredolo, PhD. a Susan Goodwyn, PhD., ktorá sa úspešne rozšírila do ďalších krajín sveta. Metóda ponúka jednoduché a účinné taktiky ako začať s učením a zaistiť, aby si dieťa udržalo záujem a motiváciu počas celého procesu. Kurz je určený primárne pre deti od 1 roka s cieľom úplného odstránenia plienok do 2 rokov, ale metóda je efektívna aj pre staršie deti.

O kurze

Vhodné pre deti vo veku: 9 – 36 mesiacov
Počet lekcií: 1-2
Dĺžka lekcie: 45-60 minút
Odporúčaná cena lekcie: 6 Eur
Zameranie kurzu: Odstránenie potreby používať plienky
Doplňujúce výukové materiály: Sada materiálov k tejto metóde obsahuje knihu Průvodce pro rodiče „Hurá na nočník“, video pre deti „Jsme šikulky bez plenky“ a drevenú vlakovú píšťaľku – možné objednať u vašej lektorky alebo v e-shope.

3. V seminári pre rodičov

Pokiaľ uprednostňujete seminár pred samoštúdiom, odporúčame navštíviť seminár pre rodičov vedený lektorkou. Dĺžka seminára je obvykle 90 minút a dozviete sa všetko, čo budete potrebovať k tomu, aby ste s metódou mohli začať. Súčasťou seminára je aj kniha obsiahnutá v sade materiálov. Odporúčame absolvovanie seminára pred účasťou v kurze pre rodičov a deti.

Odporúčaná cena seminára vrátane knihy je 16 Eur.

Možnosť dokúpenia videa a vlakovej píšťaľky (zostávajúca časť kompletnej sady) za 10 Eur.