Dvojhodinový kurz vedený lektormi s certifikáciou programu Baby Signs, pri ktorom sa dozviete všetko, čo potrebujete k tomu, aby ste začali navzájom komunikovať s ešte nehovoriacim dieťaťom. Dozviete sa, ako spoznáte, kedy je najvhodnejší čas začať so znakovaním u vášho dieťaťa, ako znakovú reč učiť, ako prebieha vývoj komunikácie a ako rozpoznať známky pokroku. Naučíte sa prvých 16 znakov a dozviete sa, ako znakovanie vyzerá v praxi. Kurzy sú pripravené zábavnou a interaktívnou formou. Zoznámite sa pri nich s inými mamičkami a oteckami, ktorí so znakovaním začínajú. Semináre sú, ako z názvu vyplýva, pre rodičov, ale väčšinou je možné zúčastniť sa ich aj s bábätkom. Kurzy sú tiež vhodné pre starých rodičov a tiež každého, kto sa stará o vaše dieťa.

Kedy je najlepšie zúčastniť sa kurzu?

Toto je veľmi individuálne. Odporúčame, aby sa rodičia kurzu zúčastnili najneskôr okolo prvých narodenín dieťaťa. Veľa rodičov však začína so znakovaním skôr a tak sa kurzu zúčastnia počas prvých niekoľko mesiacov. Stojí za úvahu sa kurzu zúčastniť už v tehotenstve, pretože keď bábätko príde na svet, je náročnejšie si nájsť čas na seminár.

Odporúčaná cena kurzu závisí na type materiálov, ktoré si zvolíte. Máte možnosť si zvoliť Kompletnú sadu materiálov obsahujúcu knihu a DVD pre rodičov, video pre deti, praktický prehľad znakov a plyšový batoh Baby Signs alebo len základné materiály, ktoré obsahujú pracovný zošit pre rodičov (20 strán A4 so základnými informáciami o znakovaní a pracovnými listami) a praktický prehľad znakov. Náplň kurzu je pri oboch možnostiach rovnaká.

Odporúčaná cena seminára:

35 Eur – Cena zahŕňa: seminár, kompletnú sadu materiálov – DVD 2 v 1 obsahujúce videoslovník a video pre deti Moje oblíbené znaky, knihu Průvodce pro rodiče k programu Baby Signs, obrázkový prehľad znakov a plyšový batôžtek, naviac pracovné listy k semináru.

20 Eur – Cena zahŕňa: seminár, Pracovný zošit so základnými informáciami a pracovné listy a obrázkový prehľad znakov.

Dĺžka seminára:

Semináre obvykle trvajú 90 – 120 minút a zúčastní sa ich 5 – 10 rodičov.