90 minútový seminár vedený zakladateľkou program Baby Signs® s lektorskými skúsenosťami a s certifikáciou programu Baby Signs®, pri ktorom sa dozviete všetko, čo potrebujete k tomu, aby ste začali navzájom komunikovať s ešte nehovoriacim dieťaťom.

Dozviete sa, ako spoznáte, kedy je najvhodnejší čas začať so znakovaním u vášho dieťaťa, ako znakovú reč učiť, ako prebieha vývoj komunikácie a ako rozpoznať známky pokroku. Naučíte sa prvých 16 znakov a dozviete sa, ako znakovanie vyzerá v praxi.

Budeme s vami zdieľať náš príbeh so znakovaním, skúsenosti a zážitky, ktoré nám znakovanie do života prinieslo. Podelíme sa o skúsenosti z kurzov a individálnych stretnutí s detičkami s handikepom (PAS, DS, DMO) a poukážeme na to, aká dôležitá komunikácia s detičkami je.

Semináre sú, ako z názvu vyplýva, pre rodičov, ale väčšinou je možné zúčastniť sa ich aj s bábätkom. Sú tiež vhodné pre odbornú obec (logopédov, pracovníkov centier včasnej intervencie, psychológov a pod.) ako aj starých rodičov a každého, kto sa stará o vaše dieťa alebo s ním trávi čas.

Kedy je najlepšie zúčastniť sa seminára?

Toto je veľmi individuálne. Odporúčame, aby sa rodičia seminára zúčastnili čo najskôr, ideálne okolo 6teho mesiaca veku dieťaťa. No najneskôr okolo prvých narodenín dieťaťa.

Stojí za úvahu sa kurzu zúčastniť už v tehotenstve, pretože keď bábätko príde na svet, je náročnejšie si nájsť čas na seminar, prípadne v prvých mesiacoch života dieťatka.

Zároveň je užitočné dozvedieť sa viac o komunikácií a znakovaní aj v prípadoch, kedy dieťatko ešte nerozpráva a dosiahlo vek 2-3 rokov. Často práve znakovanie vie byť veľmi nápomocné k tomu, aby reč u bábätka “naskočila”.

Cena seminára:

30 Eur – Cena zahŕňa: seminár, kompletnú sadu materiálov: t.j. DVD 2 v 1 obsahujúce videoslovník pre rodičov a video pre deti Moje obľúbené znaky, knihu Sprievodca pre rodičov programu Baby Signs®, praktický obrázkový prehľad znakov. Zároveň obdržíte prístup k nahrátemu semináru na mesiac zdarma.

Dĺžka seminára:

Semináre obvykle trvajú 90 – 100 minút, Kapacita 6-10 účastníkov.

Pozrite si zoznam dostupných online kurzov a prihláste sa na termín, ktorý Vám vyhovuje